aprīlis 21, 2012

Pastalnieku vakars 2012


Ir 14. aprīlis, sestdienas vakars. Latviešu nams Klīvandē atkal ļaužu pilns. Bērni jau ietērpti latviešu tautastērpos un satraukti gaida sarīkojuma sākumu. Arī liela daļa pieaugušo uzvilkuši godasvārkus. Dažas ģimenes vēl steidz paspēt kopā nofotografēties, jo nezina, kad atkal būs iespēja visiem pulcēties tautastērpos. Ir klāt gadskārtējais Pastalnieku vakars! Gaidīts un kupli apmeklēts tautas dejām par godu sarīkojums Klīvlandes un apkaimes latviešiem.

„Šis gads jārīko kaut kā īpaši“ – pāris nedēļas pirms sarīkojuma sprieda ilggadējie pastalnieki. Un oriģinālā ideja nebija tālu jāmeklē – šogad Pastalnieki dosies kosmosā! Silvija Resne, izmantojot savu māksliniecisko talantu, ar apbrīnojamu degsmi un izdomu radīja zāles noformējumu atbilstoši tēmai. Īpaša vieta uz skatuves, protams, tika ierādīta raķetei. No tās dramatiskas mūzikas pavadībā pilnīgā tumsā un zvaigžņu mirdzumā pirmais izkāpa viens no deju kolektīva vadītājiem Kārlis Daukšs. Novērtējis "planētu" par pietiekami labu, lai uzdejotu, viņš "iesprauda" zemē Latvijas karogu un aicināja pārējos Pastalniekus kāpt laukā no raķetes. Par šādu vakara sākumu publika zālē bija lielā sajūsmā. Skanēja aplausi un ovācijas! Un dejas varēja sākties!

Daudzas dejas tika iestudētas šī gada Dziesmu svētku programmai Milvokos, bet dažas bija arī no iepriekšējām sezonām. Pastalnieki vienu aiz otras rimtā solī izdejoja 10 dejas! Vīriem sviedri tecēja strūkliņā un sievām vaigu sārtums kļuva arvien košāks. Tomēr smaids nenozuda ne mirkli!

Lai lielie varētu atvilkt elpu, desmit Jaunie Pastalnieki un četras Mazās Pastaliņas nāca talkā ar vienu kopdeju un divām rotaļām.

Arī skatītājiem savs darbs bija darāms – kamēr dejotāji atvilka elpu, pārējie vienojās latviešu tautasdziesmu ritmos. „Katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!“ - skan latviešu tautas sakāmvārds. Un tieši tāpēc Pastalnieku vakars tiešām bija izdevies! Par to īpaši jāpasaka paldies deju kolektīva vadītājiem Ievai Daukšs, Kārlim Daukšs un Karinai Hāznerei, kā arī Silvijai Resnis par sarīkojuma organizēšanu!

Ilzei un Jānim Hāzneriem pateicība par garšīgām pusdienām, lai dejotājiem pietiktu spēka gan mēģinājumos, gan sarīkojumā! Un protams pašiem Pastalniekiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku, lai nāktu uz deju mēģinājumiem gan darbadienas vakaros, gan svētdienas pēcpusdienās!

Kad dejas izdejotas un paldies vārdi pateikti, laiks pašiem kārtīgi atpūsties. Varbūt līdz nakts melnumam, varbūt līdz pirmajai gaismiņai – neviens jau pulkstenī neskatījās! Bet latviešu namā Klīvlandē vēl ilgi skanēja mūzika un jautras balsis.
Autore: Anita Zvirgzde

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru